Kalifornijska kromirana utrka u knjige s velikom pobjedom u Dubaiju

Anonim

Kalifornija Chrome je mogao biti konj koji je cijeli svijet znao. Umjesto toga, ta je čast pripada pobjedniku Triple Crown 2015, američkom faraonu. Kalifornija Chrome je bio u poziciji da postane prvi pobjednik trostrukog kruna u desetljećima tijekom sezone 2014., nakon što je osvojio Kentucky Derby i Preakness Stakes, no ozljeda koju je pretrpio tijekom početka Belmontovih udaraca zadržao ga je od povijesti.

Američki faraon je osvojio trostruku krunu 2015. godine.

Iako on ne može biti onaj koji će slomiti sušu Triple Crown, to ne znači da ne postoji povijest za California Chrome. Uz dobru vožnju na Svjetskom kupu u Dubaiu, imao je priliku to učiniti - i to je učinio. Poznata kao najbogatija utrka na svijetu, pobjednik Svjetskog kupa Dubai kupit će kući novčanicu od 6 milijuna dolara.

U kombinaciji s 6.53 milijuna dolara koji je već zaradio tijekom svoje karijere, pobjeda u Dubaiju učinit će ga karijerom za utrke konja u Sjevernoj Americi. Došao je pribliziti pobjedi tijekom sezone 2015., ali je došao na drugo mjesto princu biskupu.

Francois Nel / Getty Images

Normalno, uspješan konj u dobi od pet godina, kao što je on, bio bi teško raditi na farmi. Konji dostižu spolnu zrelost u dobi od četiri godine, tako da počevši od tog doba, vlasnici mogu maksimalno povećati svoje uzgojne profite. Međutim, konji su poznati da se natječu sve dok su zdravi i stvaraju novac njihovim vlasnicima. Kalifornijski vlasnici Chromea željeli su još jednu snimku u Velikoj nagradi u Dubaiju. Nakon što su gledali konjsku pobjedu za 3¾ duljine, svakako su im se radovali što su je uzeli.

Kad je utrka završila, saznali su koliko su blizu gotovo ponovno izgubili. Sedam nije pravilno pričvršćen i završio se klizanjem natrag kraj njegovog kraja za vrijeme utrke.

"Sedam je malo više i dalje skliznuo", rekao je džokej Victor Espinoza. "Zato nisam htio uzeti bilo kakvu šansu, pa sam ga ostavio."

Sa zaradom od 6 milijuna dolara, zarada za karijeru porasla je na 12,53 milijuna dolara, stavljajući ga na vrh lista karijere za utrke konja odraslih u Sjevernoj Americi. Prethodni rekorder bio je Curlin, koji je zaradio 10,5 milijuna dolara tijekom 16 utrka, završivši u prva tri od 15 puta (s 11 prvih mjesta).

Kalifornijska Chrome osvaja treće mjesto među najvećim svjetskim konjima. Dva ispred njega, Deep Impact (12,5 milijuna dolara) i T.M. Opera O (16,2 milijuna dolara), obojica su uzgajali i natjecao se u Japanu.

Sljedeći put za Kaliforniju Chrome će biti potrebno mnogo odmora. Njegovi vlasnici žele ga vratiti na stazu kada mogu, ali s obzirom na ozljede koje je imao tijekom protekle godine, oni ga neće progurati. Željeli bi pobijediti na jednoj od kvalifikacijskih utrka za klasični Breeder's Cup, tako da oni ne moraju platiti šesteroznamenkastu ulaznu naknadu za ulazak.

Također se govori o mogućoj utrci od 12 milijuna dolara koja će se održati u Gulfstreamu ili u parkovima Santa Anita.

Bez obzira na to kako ostatak sezone odlazi, zvuči kao da će kalifornij Chrome biti užitak u svojoj drugoj karijeri kao klinac na uzgajalištu krajem godine.