Američka Pharoah će svojim vlasnicima učiniti ogromnu sreću s trkaće staze (u spavaćoj sobi)

Anonim

Pobijedivši Kentucky Derby, američka Pharoah osvojila je svoje vlasnike 2 milijuna dolara torbica. Osvajanjem Preakness Stakes, on ih je zaradio $800,000, Ako sve ide prema planu i očekivanjima, on će ih zaraditi 1,5 milijuna dolara za osvajanje Belmont Stakesa na nadolazećoj subotu. On će također postati prvi trostruki krunski pobjednik, otkako ga je potvrdio 1978. godine. Ali, kao lijepa kao i onaj nagradni fond mora biti, on se blijedi u usporedbi s onim što stoji za vlasnike s utrke kroz preporuke i … dobro … lučenje. Pramčajte chicka wow wow!

Prvo, tu je marketinški ugovor nedavno potpisan s popularnim energetskim napitkom, Monsterom. Pojedinosti o dogovoru nisu otkrivene, ali opisane su kao najprofitabilnije pojedinačno sponzoriranje konja u povijesti utrke.

"Ne možemo čekati da budemo dio možda povlačenja u povijest s našim imenom vezanim za finu američku ikonu", rekao je Mitch Covington, potpredsjednik sportskog marketinga za Monster.

Vlasnici američkih Pharoah-a također su samo potpisali sporazum s privatnom tvrtkom tvrtke Wheels Up. U subotu ćete vidjeti kako vlasnika Ahmeda Zayata tako i džokej Victor Espinoza koji nosi Sponzoriranu odjeću.

Bez obzira na uvjete ovih poslova, američka Pharoah stoji da će vlasnicima napraviti neki ozbiljan novac nakon što je utrka završena. Ranije ovog mjeseca, vlasnik Ahmed Zayat priopćio je da je pristao prodati prava za uzgoj Coolmoore Ashford Stud u Kentuckyju. Pa koliko će ovaj stud zaraditi da prokrepljuje? PUNO.

Pojedinosti nisu otkrivene zbog ovog dogovora, bilo zato što je Zayat rekao da želi čekati do nakon što je Belmont Stakes dobio punu najavu. Ono što znamo je da je Zayat već odbio više 20 milijuna dolara ponude za uzgojna prava. Dakle, može se pretpostaviti da je dogovor s Ashford bio izuzetno velikodušan.

Chris Graythen / Getty Images

Postati trostruki dobitnik Crowna mogao bi mu dati još neka pregovaračka moć, ali poticaj će se udaljiti ako postigne tu čast. Zayat može odabrati nastavak utrke nakon Belmonta, a ako je tako, ostali poticaji će započeti ako bi američki Faroah osvojio druge milijarde utrke kao što su Haskell, Travers, ili Breeders 'Cup Classic ili ako američka faraja osvoji konj godine - što bi apsolutno trebao, čak i ako izgubi staze Belmonta.

Kao lijepo kao i američki Pharoah uspjeh na stazi, pravi mrkva koja se uzgaja s njim je njegova loza. Njegov je otac Pioneer Nile, veliki dobitnik novca i sin Empire Maker, koji je osvojio '03 Belmont Stakes (a njegov je otac osvojio Kentucky Derby u '90). Drugi član njegovog obiteljskog stabla, gospodin Prospector, ima potomke koji su osvojili 42 utrke Triple Crown. Njegova je velika baka, Northern Dancer - najuspješniji brat 20. stoljeća 40 milijuna dolara za svoje uzgojna prava 1980. godine (koja je danas jednaka otprilike 114 milijuna dolara prilikom prilagodbe inflaciji) kada je imao 20 godina.

Dakle, baš kao u poslovnom svijetu, gdje nije samo ono što znate, ali tko zna, ono što je važno za utrke konja nije samo ono što ste radili, već i od koga ste došli.